“NaszGarbow.pl” obchodzi pierwsze urodziny!

naszgarbow

1rocznicaNaszGarbow

Dzisiaj mija rok od otworzenia serwisu NaszGarbow.pl. W tym czasie opublikowane zostało 2125 artykułów i wpisów oraz 1424 komentarze. Serwis odwiedziło 23 998 unikalnych użytkowników z czego 52,7% to użytkownicy powracający. Widać, że mamy czytelników nie tylko w naszej w gminie ale też w całej Polsce i nawet poza jej granicami. Osiągnięty wynik pokazuje, że w Polsce jest ogromne zapotrzebowanie na internetowe media lokalne i zapotrzebowanie to ma tendencję wzrostową.

W ciągu minionego roku z pewnością udowodniliśmy, że nie jest tak, że nic nie można zmienić oraz że na nic  jako mieszkańcy i obywatele nie mamy wpływu. To nie prawda. Wpływ na rzeczywistość lokalną zależy od naszego zaangażowaniu. Wymieńmy kilka przykładów. Dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi doprowadziliśmy do opublikowania przez władze gminy Garbów większości wyników kontroli, które wcześniej nie były dostępne na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej. Zrealizowaliśmy z własnych środków nagrania wszystkich obrad Sesji Rady Gminy Garbów i po roku pracy doczekaliśmy się wreszcie, że Przewodniczący Rady Gminy Garbów oficjalnie powitał naszego realizatora obecnego na wszystkich sesjach. Doprowadziliśmy do “odtajnienia” terminów spotkań poszczególnych komisji rady gminy Garbów oraz zwiększyliśmy przepływ informacji na temat pracy naszych radnych. Do naszych największych sukcesów możemy śmiało zaliczyć ujawnienie kontrowersji i nieprawidłowości w zarządzaniu gospodarką wodną w naszej gminie jak też tak ważne powstrzymanie “ofensywy” wiatrakowej prowadzonej przez wójta Kazimierza Firleja, przewodniczącego Kazimierza Dudzika, wiceprzewodniczącego Zygmunta Koputa oraz innych reprezentujących “kluby” Porozumienia “Niezależnych” oraz PSL-u.

Nasza praca z pewnością zwiększyła świadomość samorządową w naszej gminie, za co w normalnym układzie rzeczy powinniśmy zostać pochwaleni przez lokalne władze, gdyż w pewnym sensie wyręczamy je z ich ustawowego obowiązku dbania o rozwój życia obywatelskiego lokalnej wspólnoty. Niestety ze strony wójta i niektórych radnych spotykamy się raczej z zachowaniami przeciwnymi od oczekiwanych. To tym bardziej zachęca nas do wytrwałości i systematyczności podejmowanych działań. Jest jeszcze wiele do zrobienia. Wierzymy, że urzędnicy utrzymujący się z naszych podatków w końcu zrozumieją, że są po to, aby nam służyć, a nie po to aby nas “ustawiać”, tresować czy manipulować naszymi opiniami.

Zapraszamy wszystkich czytelników do dalszego korzystania z naszego obywatelskiego serwisu i zachęcamy do informowania o nas innych mieszkańców. Mamy nadzieję, że nadal będziemy mogli jak najlepiej pracować dla lepszego poznania, naprawienia i udoskonalenia mechanizmu naszego lokalnego samorządu.

Bądźcie z nami. Prosimy też wszystkich o modlitewne wsparcie.

Robert Fiutek

Wydawca “Nasz Garbów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *