Pikieta w Lublinie – rządowa polityka prorodzinna?

mms_img-907915551

Dnia 08 października odbyła się kolejna już pikieta zorganizowana przez lubelską komórkę „Fundacji Pro – prawo do życia” w odpowiedzi na obłudę lokalnych polityków wobec rodzin.

W dniu 11 września 2015 roku odrzucono obywatelski projekt ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Przypominamy, iż pod powyższym projektem podpisało ponad 400 tysięcy osób! Rząd Platformy tzw. „obywatelskiej” tymczasem postanowił zignorować potężny głos obywateli, w imię domniemanego postępu i nowoczesności bijącej z zachodu.

Za odrzuceniem ustawy zagłosowało 206 osób. Następujący politycy wywodzący się z województwa lubelskiego przyczynili się do podtrzymania haniebnego procederu: Magda Gąsior-Marek, Joanna Mucha, Cezary Kucharski, Grzegorz Raniewicz z Platformy Obywatelskiej, Jacek Czerniak, Zbigniew Matuszczak z SLD oraz Michał Kabaciński z Twojego Ruchu.

Pani poseł Magda Gąsior-Marek chwali się prorodzinnym wydźwiękiem swych postulatów wyborczych. Proponuje szereg rozwiązań: „Pierwsze z nich to tzw. „pakiet ciążowy”. Zapewni on kobietom w ciąży o wiele swobodniejszy dostęp do opieki lekarskiej”*. Biorąc pod uwagę oddany głos przez panią Gąsior-Marek, czym stanie się obiecana pomoc lekarska w „pakiecie ciążowym”?

Podczas pikiety zaszczycił nas również gość specjalny, pan Janusz Palikot. Nie wiedząc czemu… zignorował naszą wolontariuszkę, wręczającą ulotkę informacyjną przygotowaną przez Fundację. Mimo wszystko, życzymy zdrowia, gdyż życie i zdrowie ludzkie jest najważniejsze.

 

[Źródło: http://www.magdagasior.pl/program]

Krzysztof Kruk – wolontariusz lubelskiej komórki Fundacji Pro – prawo do życia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *