Przed wyborczą niedzielą – spoty na płoty i o relacji z Glinnika

DSCN2428

Spoty może nie w dosłownym znaczeniu, bo chodzi o plakaty reklamowe, ale w naszych lokalnych warunkach możemy je z przymrużeniem oka tak potraktować.

Plakaty wyborcze na płotach, tablicach ogłoszeniowych, ścianach, a może i gdzie indziej z podobiznami kandydatów na wójtów, do tego ulotki dostarczane przez pocztę, to już prawie ostatnie akordy tegorocznej kampanii wyborczej. Prawie, bo w tym tygodniu odbyły się jeszcze spotkania z wyborcami zorganizowane przez Artura Chomiuka, m.in w Abramowie, Sosnówce i w Glinniku. Być może były, lub będą też w innych miejscowościach naszej gminy, ale na tę chwilę nie posiadamy informacji. Jedno ze spotkań przedwyborczych Artura Chomiuka (w Glinniku 28.10.2018) zostało zarejestrowane przez dziennikarza z ITVK24 z Kurowa i zostało udostępnione w sieci na YouTube. To bez kwadransa dwie godziny relacji w dobrej jakości obrazu i dźwięku.

Tu link do filmu – //www.youtube.com/watch?v=ywH1G-yCVKE

 

Komentarze do: “Przed wyborczą niedzielą – spoty na płoty i o relacji z Glinnika

  • Marcin

   najlepsze to i tak obecność ” ekypy” z gminy 😉 😉 zastępca wójta i przewodniczący rady gminy.W jakim celu oni w ogóle tam pojechali? frekwencje podnieść czy w razie niewygodnych pytań wójta ratować?

   Reply
 1. Sebastian

  Wybierzmy uczciwego zyczliwego wyrozumiałego w stosunku do innych osób,
  doskonale sprawdził się w latach 2010-2014 jako wójt realizując wiele inwestycji na terenie gminy
  Wybierzmy Marka Kowalskiego

  Reply
 2. Tomek

  Kowalski zrobił więcej niz Chomiuk.,i przynajmniej pustej kasy nie zostawił na koncie.
  Chomiuk dopiero pod koniec kadencji wziął się do roboty a tak to nie,i nic nie zrobił dla ludzi.,
  Głosujmy na Marka Kowalskiego.

  Reply
 3. OLO

  Artur Chomiuk, wójt gminy Abramów, nie daje się zdetronizować jako najbogatszy wójt. Na pierwszym miejscu pod względem majątku był rok temu. Także w 2017 r. wykazał największe oszczędności – ponad 685 tys. zł. Łącznie z wynagrodzeniem i nieruchomościami jego majątek przekracza wartość 2,1 mln zł. Nie wpływa na to nawet fakt, że wynagrodzenie za pracę na stanowisku wójta Artur Chomiuk pobiera najmniejsze – w 2017 r. zarobił ponad 103 tys. zł. Jak zaznaczył wójt w oświadczeniu majątkowym – wszystkie składniki stanowią małżeńską wspólność majątkową.

  JESZCZE MU MAŁO,

  Reply
 4. OLO

  Ktoś dobrze napisał ze Kowalski zrobił więcej niz Chomiuk.,i przynajmniej pustej kasy nie zostawił na koncie.
  Chomiuk dopiero pod koniec kadencji wziął się do roboty a tak to nic ,i nic nie zrobił dla ludzi.

  Reply
 5. Puła

  Ludzie nie wiem ile wam Marek płaci i w jakiej walucie ale to jest jakiś festiwal grupy wzajemnego wsparcia.
  Każdy cokolwiek interesujący się życiem gminy i działaniem ug wie, że MK za swojej kadencji był miernym, biernym ale wiernym potakiwaczem postanowień puły i spóły nie mającym ani możliwości ani chęci na własne zdanie, na pasku JZ i HI. Głosujący na MK to ludzie pragnący znowu załatwiać swoje „interesiki”(np. parkingowe), pragnący wsadzić swoich na stanowiska (np. do powiatu) lub nieświadomi nie mający pojęcia co się wokół nich dzieje i w jakim matrixie żyją. Pozdrawiam myślących

  Reply
  • Ja

   Nie mierz wszystkich swoją miarką bo jest za krótka.
   „Wsadzić swoich na stanowiska”? To chyba kandydaci ci się pomylili? 😀 Ociekasz hipokryzją. To twoje trolowanie przypomina spęd KOD-omitów w którym jak wiadomo głównymi uczestnikami są byli ORMO-wcy wrzeszczący „precz z komuną”.
   Jakiś … do zalet pana Chomiuka obok autobusu szkolnego zaliczył 500+.
   No, niby ten … miał rację. UG przecież mógł zawiesić wypłaty albo podobnie jak w przypadku odszkodowań suszowych mataczyć coś z wnioskami o 500+. Chwalcie pana 😀
   Cieszymy się wszyscy że sala na Glinniku jest już dostępna. Pewnie przywrócenie dostępności to też zasługa pana Chomiuka? „Demokracja”.
   Pewnie niektórych to zaskoczy, ale w gminach gdzie nie wójtował pan Chomiuk też robiono drogi. Wniosek…?
   Poza tym były wójt Kowalski też budował drogi więc…

   Jak ktoś kiedyś powiedział…
   „Smoking, poglądy i pieniądze dopiero w trzecim pokoleniu zaczynają dobrze leżeć”.
   Pozdrowienia dla rodziny panie „P”.

   Reply
 6. Iwona

  Dziwnym trafem plakaty z M.Kowalskim znikają ciemną nocą. Chyba zgrabna brunetka je zrywająca liczy, że skoro mieszka od niedawna w Abramowie nikt jej nie rozpozna…

  Reply
  • Ja

   Bo widzisz Iwona… 🙂 https://youtu.be/_LV62vsdtd8?t=62

   Ja bym na miejscu pana Chomiuka osobę odpowiedzialną za PR na zbity pysk wy…
   Toż to nie tylko retoryka ale i scenariusz wypisz wymaluj od „Totalnych” z Wa-wy zmałpowany. Nawet skład uczestników spotkań to kalka strategii „Czaskoskiego”. Ale…, przyznać trzeba że krakowski warszawiak też niespecjalnie się starał i wygrał. A pan niby z PiS-u
   Filmu z Glinnika wprawdzie nie obejrzałem całego, lecz do takiej orki trzeba było użyć cięższego składu (procesy wytaczane pracownikom – a raczej pracownicy UG).

   Masz swojego Wallenroda – pan z kwitami – użytkowniku którego nazwy nie pamiętam. Wajdelota pewnie zaciukany za remizą. Część ekipy wyszła wcześniej 😀

   Nie znalazłem tego odc. na YT więc… reklamy. Różne są strategie wyborcze jak widać.
   https://vod.tvp.pl/video/la-la-poland,odc-5,37076456

   Reply
 7. OLO

  https://www.youtube.com/watch?v=ywH1G-yCVKE
  To jest nagranie z spotkania przedwyborczego w Glinniku
  Obejrzyjcie czas od 56.47 do konca
  bardzo ciekawe co ten pan moówi chomiukowi prosto w oczy.
  cała prawda.

  Reply
 8. YY

  Do OLO. Może i Chomiuk zarobił ponad 100 tys. w 2017 roku, tylko zapomniałeś dodać że brutto- chyba wiesz co to znaczy? Na rękę jest sporo mniej. Nie dorobił się z gminy takiego majątku, chyba nie jest tajemnicą że ma własny biznes i w przeciwieństwie do MK nie szukał ciepłej posadki w powiecie ( o czym jakoś nikt nie wspomina), tylko zabrał się za zwykła fizyczna pracę. I za to go cenię.

  Odnośnie MK moje obserwacje są takie, że zdobywa poparcie poprzez wykorzystanie nalogu społeczeństwa (bo jaki cel mają imprezy strażackie?). Tak było 4 lata temu i w tym roku.
  Jeśli Kowalski był takim dobrym wójtem to napiszcie co takiego zrobił, bo ja pamiętam Go jako biernego wójta, bez pomysłu na kolejne lata. Był pod wpływami „starszyzny” i tak było mu wygodnie. A rządził kto inny, ktoś kto miał już swoje pięć minut w tej gminie (20 lat- co to jest w porównaniu z Chomiukiem). Ten to dopiero się dorobił majątku….tylko gdzie go widać( jeśli już tak do tego podchodzimy).

  Ludzie nie róbcie propagandy, myślcie trochę i nie wypisujcie glopot na obecnego Wójta. To jest odpowiedni człowiek na tym stanowisku.

  Reply
 9. OLO

  Do YY
  Nie zgodzę się z tym co piszesz.
  Co to za wójt Chomiuk co zamiast pracowac w gminie on sobie jezdzi na wycieczki.,W CZASIE PRACY
  Na tym filmiku z powyzej z Glinnika z spotkania przedwyborczego ten starszy pan powiedział prawde;
  ze p.Chomiuk nie jest wiarygodny,mówił ze nie będzie startował a co robi.
  I z roku na rok startuje z innej partii.ITP.I WIELE JESZCZE INNYCH RZECZY MÓWI
  OBIECUJE TERAZ WSZYSTKO TYLKO BY WYGRAC A PÓZNIEJ TO BĘDZIE MIAŁ LUDZI GDZIES,
  TAKA PRAWDA.
  WIĘC NIE DAJCIE SIĘ MU OMOTAC I PRZEJRZYJCIE NA OCZY.
  CHOMIUK NIE MA DO WAS SZACUNKU,
  GŁOSUJMY NA MARKA.

  Reply
 10. kunegunda

  Chomiuk -niedobry ,Kowalski -dobry? Chomiuk przez 3 kadencje dał dobrze poznać co on prezentuje, Kowalski -mam nadzieję nie będzie traktował mieszkańców naszej gminy tych mniej zamożnych za „ciemnogród’, niestety od Chomiuka dało się to odczuć. Obojętnie ,który wygra ,będziemy żądać informacji ,i pełnej przejrzystości w wydatkowaniu środków finansowych podatników naszej gminy. Znajdziemy na to sposób.
  Chomiuk 3 kadencje ci nie wystarcza?
  Przyssałes się do „stołka\'”???

  Reply
  • OLO

   Dobrze gadasz kunegunda
   Lepszy wójt który wykonuje obowiązki a nie który jezdzi sb na wycieczki w czasie pracy w gminie .
   Kowalski przynajmniej z kazdym porozmawia,nie wywyzsza się,i szanuje ludzi itp
   A chomiuk to nic.
   zero szacunku do ludzi
   Co rok z innej partii startuje
   A miał nie startowac
   Liczy na to ze jak jest na plakacie z Morawieckim to zagłosujemy na niego i wygra.

   Reply
 11. YY

  Do OLO. Masz pretensje że ktoś zmienił zdanie i jednak chce startować w wyborach?- jesteś chory. Ty nigdy nie zmieniłeś zdania? Sam startuj to zobaczysz co to za miód.
  Jeśli Wójt jeździł na wycieczki to Jego sprawa, Jego biznes. Miał dzień wolny to pojechał- jak każdy pracownik ma 26 dni urlopu w ciągu roku. Napisz kiedy był na wycieczce i podpisał się w pracy na liście. Można to wszystko sprawdzić, ale jeśli nie masz pewności to lepiej nie rób komuś takich zarzutów.
  Tyle w tym temacie

  Reply
 12. Olga

  Do YY solarty na domach to pomysł pana Marka Kowalskiego a pan chomiuk tylko go powtarzał za dużo większe pieniądze To co robi pan Marek dla straży pan chomiuk nawet nie jest wstanie myślami ogarnąć

  Reply
 13. Leszek Kozak

  Odnosząc się do sprawy poruszonej w nagraniu przez p. Klemensa Kozaka i słów p. wójta Artura Chomiuka na temat gazety przypomnijmy bieg zdarzeń w tej kwestii.
  Po zmianie na stanowisku wójta w poprzednich wyborach, redakcja gazety Info Gminy Abramów zwróciła się prośbą do nowych władz o kontynuowania współpracy w zakresie przesyłania informacji na adres redakcji do zamieszczania ich w gazecie tak jak to miało miejsce za kadencji p. M. Kowalskiego. Niestety, takiej współpracy nie udało się nawiązać. W odpowiedzi zarząd Stowarzyszenia otrzymał pismo od p. wójta A. Chomiuka z groźbą wystąpienia na drogę sądową -tu cytat: w związku z używaniem „Gminy Abramów” w nazwie Stowarzyszenia oraz w tytule kwartalnika pt. „Info Gminy Abramów” informuję, że Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Gminy Abramów narusza dobra osoby prawnej-Gminy Abramów-poprzez nieuprawnione używanie nazwy „Gminy Abramów” w swojej działalności, w szczególności poprzez jej zastosowanie w nazwie stowarzyszenia oraz w skutek cyklicznego wydawania wskazanego kwartalnika.
  Pan wójt zażądał od Stowarzyszenia dopełnienia następujących czynności do usunięcia tych naruszeń poprzez:
  -usunięcie z nazwy stowarzyszenia nazwy „Gminy Abramów”
  -usunięcia z tytułu kwartalnika nazwy : Gminy Abramów”
  -zapłaty kwoty 10 tyś złotych na rzecz Lubartowskiego Hospicjum Św. Anny
  -oraz zamieszczenia w najbliższym wydania kwartalnika przeprosin władz Gminy Abramów oraz jej mieszkańców za bezprawne używanie w nazwie Stowarzyszenia oraz kwartalnika słów „Gminy Abramów”
  Wykonanie powyższych żądań miało nastąpić do dnia 31 grudnia 2015 r.
  Całość materiału na ten temat przedstawione zostało w grudniowym wydaniu kwartalnika w 2015 r. oraz opublikowane na stronie internetowej Nasz Abramów .

  Reply
 14. YY

  Do Olga. Pan Marek robi bardzo dużo dla straży, to wiedzą najlepiej ci co chodzą na takie spotkania. Prawdą jest że nie robiłby tego, gdyby nie wiedział że przy okazji przekupi strażaków ” tym i tamtym”. Po tych spotkaniach niejedno dziecko i niejedna żona płacze. Ale radujmy się, bo pan Marek przeciez robi dużo dla straży, a gmina jak zwykle nic nie robi.
  A teraz to wogole jest festiwal obietnic jak to będzie nam dobrze przez te pięć lat.

  Reply
 15. YY

  Odnośnie solarów. pan Marek zaczął je robić, bo wtedy zaczęły wchodzić te projekty i wiemy że były bardzo atrakcyjne cenowo, bo UE dawała duży procent dofinansowania. Wtedy ludzie nie znali za bardzo ich działania, mieli obawy czy zakladac. Po pierwszym takim projekcie zainteresowanie solarami wzrosło- widać to chodzby po naszej gminie, więc UE nadal jeszcze daje, ale wymaga większego wkładu własnego, bo ma duże takich gmin jak nasza. Więc to od wójta nie zależy ile zapłacimy za solary tym razem, my albo to bierzemy w takim procencie wkładu własnego albo nie, a na nasze miejsce jest chetna następna gmina.
  Pozdrawiam

  Reply
 16. Wyborca

  Co jest warty człowiek ,który dla władzy zmienia swoje przekonania !!!, myślałem że to jakieś jaja widząc go na plakacie z Morawieckim,zapomniał Chomiuk jak krytykował innych (Koryto Pochnie) oceńcie sami 04.11.2018 przy urnach wyborczych

  Reply
 17. witold Post author

  Ze względu na ciszę wyborczą wszystkie komentarze dotyczące wyborów zostaną opublikowane po zakończeniu głosowania.

  Reply
 18. Obiektywny

  Wójt za wyjazdy w teren pobiera dodatkowo ryczałt.24 czerwca 2015 wójt był na wycieczce w Warszawie,lista podpisana czy ryczałt też pobrany?Chyba tak. Wójt jak i zastępca załatwiają swoje sprawy w godzinach pracy,teraz za urlop trzeba zapłacić ekwiwalent. Pan zastępca też 20.10.2015 zwiedzał Pałac Prezydencki z naszymi dziećmi z Gimnazjum ale zamiast urlopu, lista podpisana. Sądzicie ,że nowy wójt będzie postępował inaczej?. Pracownicy UG nic nie powiedzą, bo się boją. A teraz pan wójt Kowalski nie ufa swoim pracownikom, więc chyba w sklepie zabraknie wazeliny. Wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .Każdy kto zajmie stanowisko zaczyna myśleć inaczej. Czy potrafi samodzielnie myśleć.? Czy to nie był strzał w kolano? Ludzie chcieli zmiany dla zmiany, to może powinni wybrać kogoś kto jeszcze nie był wójtem. Żeby nie wybrać Chomiuka to wybrali Kowalskiego czyli „na złość mamie odmrożę sobie uszy”.

  Reply
 19. kama

  Prawdą jest, że każdy z nich miał w swoim otoczeniu ludzi zaufanych, ludzi, którzy otrzymywali nagrody za swoją pracę, przy czym każdy pracownik czy w urzędzie gminy czy w szkołach wykonywał swoje obowiązki należycie a nagrody trafiały do tych samych osób. Może rzeczywiście warto byłoby lepiej gdyby staniwsko wójta zajęła osoba niezależna i nie powiązana układami. Tylko czy jest to realne kiedy ludzie są zwolennikami albo Kowalskiego albo Chomiuka?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *