Trzecia fala popularności Abramowa w mediach (w najnowszej historii)

abra dz.w

 

 

„Bo to co nas podnieca,
to się nazywa kasa,
a kiedy w kasie forsa,
to sukces pierwsza klasa.”

Może starsi pamiętają ten fragment piosenki Maryli Rodowicz?  Można go zacytować po tym jak Abramów na chwilę znów stał się sławny, a informacje na jego temat pojawiły się w mediach regionalnych, ogólnopolskich (wPolityce. pl, Telewizji Polsat i innych). Z czym związana jest ta sława, ano oczywiście z kasą, ale o tym dalej. Zacznijmy od historii rozgłosu o Abramowie w ostatnim dwudziestoleciu.

Pierwszy raz szerszy rozgłos Abramów jako gmina, zyskał kilkanaście lat temu na przełomie 1997/98. Wtedy było o nim głośno z racji niezwykle wysokiej ceny, jaką osiągnął kozłek lekarski (cena wahała się pomiędzy 25 a bodajże 28 zł). No i się zaczęło, artykuły na temat uprawy zioła w Abramowie i okolicach najpierw w mediach lokalnych a później w ogólnopolskich, np: w ‚Polityce’ czy pismach branżowych jak np. poniżej:

 

kozłek

 

Drugi raz Abramów rozsławiła ulica 22 Lipca, a raczej brak jej zmiany na inną. Dokładnie 65 lat po sławnym a raczej niesławnym Manifeście Lipcowym, w lipcu 2009 roku w Abramowie zjawili się przedstawiciele prasy, radia i telewizji, aby przeprowadzić wywiady zarówno z włodarzami, jak i mieszkańcami sławnej ulicy. Stało to się po tym jak Instytut Pamięci Narodowej zwrócił się do samorządu o zmianę nazwy ulicy pozostałej po PRL-u. Wtedy to nastąpiło „genialne” posunięcie Urzędu Gminy w Abramowie, zacytujmy w tym miejscu Gazetę Wyborczą z 24 lipca 2009 roku  – „Przez rok gmina Abramów broniła się przed zmianą nazwy ulicy 22 Lipca, czego chciał Instytut Pamięci Narodowej. Historycy ostrzelali gminę pismami, ale z odsieczą przyszedł Napoleon Bonaparte. I ulica została ( zacytowany fragment pochodzi z artykułu pt. „W Abramowie dali IPN-owi pstryczka w nos”)

..a wyglądało to tak..

20140806_111822

 

I teraz najnowsza, trzecia fala popularności związana z uchwałą ustalająca wysokość diet, którą radni obecnej, nowej kadencji przyznali sobie na inauguracyjnej sesji. Gorąca dyskusja na ten temat przetacza się na tym portalu, ale zasięg tej emocjonalnej i w dużej mierze dotyczącej personaliów debaty ma zasięg lokalny.

Gdy natomiast informacja przebiła się do mediów głównych , stała się sensacją. Na forum „Dziennika Wschodniego” zawrzało od niepochlebnych i, co by nie mówić, obraźliwych wpisów. Wszyscy mówią i piszą o 300%, mniej uwagi zwracając na to,  od jakiej  wartości bazowej liczą te procenty i na jakich warunkach będą wypłacane comiesięczne diety. Nie chcę w ten sposób bronić tej decyzji, w której radni wykazali się raczej pazernością niż wyczuciem sytuacji, ale jeśli informacje mają być rzetelne, muszą być pełne. Na koniec miejmy nadzieję, że radni ustalając diety i wysokość wynagrodzenia dla wójta wzięli pod uwagę inny fragment zacytowanej na początku piosenki Maryli Rodowicz, który brzmi:

„Bo trzeba mieć nadzieję,
że biznes się opłaci,
że będzie z niego zysk,
a firma nic nie straci”

Tutaj fragment z: wPolityce.plwPolityce

W.K.

Komentarze do: “Trzecia fala popularności Abramowa w mediach (w najnowszej historii)

 1. Mieszkaniec gminy

  Głupie ludzie z rady.. Mała gmina na taką kasę! Gówno się odzywają i chcą jeszcze pieniądze za to brać! Bezczelność. Inicjatorka tego wydarzenia w ogóle nie udziela się na zebraniach ,a chce więcej kasy… Śmieszne i żałosne

  Reply
 2. janusz P

  NIEMARTWCIE SIE MOZE BYC GORZEJ- kase w konskowoli wujtowi rada podniosla do maximum ustawowego czyli 12.100brutto przy 1 glosie sprzeciwu A SOBIE PLANUJE -po400 na miesiac GRATULUJE ARTYKULU PANU REDAKTOROWI Pozdrawiam maly radny konskowoli

  Reply
 3. johny

  przepraszam za wyrażenie ale ludzie co piszą komentarze są głupie. w poprzedniej kadencji radny brał 110 zł za sesje + 110 zł za to że siedział w komisji np rewizyjnej. czyli w sumie 220 zł. czyli teraz pensja radnego wzrosła o ponad 100% a nie o 300. Gdy radny nie będzie na sesji to dostanie 200 zł. tak właśnie powstają ploty i kłamstwa jak ktoś nie zna do końca prawdy i myli fakty.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *