Koło Przyjaciół Radia Maryja – Spotkanie opłatkowe na plebanii

WP_20130403_12_29_42_Pro.-jpg

W niedzielne popołudnie 4 stycznia w salce Koła Przyjaciół Radia Maryja przy plebanii parafialnej w Abramowie odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli parafianie należący do koła wraz z pasterzami naszej parafii.

opłatek

Wcześniej, jak co miesiąc przed Mszą św. o godz. 10.30, odmówiony został różaniec w stałych intencjach, za Ojczyznę, parafię, Radio Maryja. Członkowie Koła uczestniczą w ten sposób w krucjacie różańcowej za Ojczyznę.

O godz. 15.00 rozpoczęto opłatek odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia.

WP_20130403_10_34_37_Pro__highres.-jpg

 

Dlaczego co roku o tej porze w różnych miejscach Polski i wszędzie tam, gdzie mieszkają Polacy, odbywają się ‚opłatki’? To wyraz naszego polskiego przywiązania do tradycji, ale nie tylko… To chyba również, a raczej przede wszystkim wyraz wiary, że sam Bóg stał się człowiekiem…Takie wspólnotowe spotkanie daje możliwość  wspólnego przeżywania czasu radości, jaką jest  kolejne Boże Narodzenie, kolejne przyjście do nas Odwiecznego Słowa.

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem przełamaliśmy  się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Nie zabrakło polskich kolęd, rozmów, a także poczęstunku…

Przechwytywanie

WP_20130403_10_35_44_Pro__highres.-jpg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *